čtvrtek 20. července 2017

Medideník - třeťácký červen

Ráda bych zas napsala nějakej strašně hlubokej úvod.

Něco motivačního. Něco, co inspiruje tisíce lidí, co se zapíše do historie (mediblogování) nebo kvůli čemu mě aspoň budou lidi hejtit na asku, v komenářích, nebo mě pozve Kraus do svý tolkšou.

Jsem ale uprostřed Nízkejch Tater, mám v tobě už třetí skleničku šampáňa a měla bych napsat úvod, kterej bude dávat hlavu a patu.

Místo toho přemejšlim o tom, jak je divný, že na Slovensku se nepodává polívka jako celek - vývar, nudle i zelenila, občas i maso, jsou v jiný misce. Člověk si to musí zkompletovat sám.

To mi prostě nevysvětlíš.

Obecně

Červen a obecně konec mýho třetího akademickýho roku na první lékařský jsem před sebou valila jak balvan.
Letní zkouškový na konci třeťáku je jedno z nejtěžších, co zubaře během studia potká. Je to hlavně kvůli nepříjemný zkoušce z konzervačního zubního lékařství, na který se dá dost pohodlně dostat do meziročníku, ne-li se odporoučet z řad stomatologů navždy.
Takže jsem si logicky tu zkoušku dala na první možnej termín, ne? 

Jsou věci, který se moc dobře nedaj naučit, nebo aspoň ne za dobu, která je k tomu určená. Nebo aspoň ne když to zkouší člověk, kterej se v tom vyzná a živí se tim spoustu let, zatímco moje vrtání se dá spočítat na prstech jedný ruky.

Narozdíl od patoly jsem ale před konzervou nijak nevyváděla. Dokonce jsem ani nebrečela! Možná to bylo tim, že jsem se neučila o tak abstraktních věcech a byl to o něco míň telefonní seznam. Navíc tam člověk viděl i jistou využitelnost, když šlo o předmět, jehož náplní se bude živit drtivá většina z nás.

Jak mám ve většině předmětů smůlu a místo otázek si tahám úplný sračky, tak tady u mě stáli všichni svatí. Lepší otázky jsem snad mít nemohla.

A tak se ze mě, světe div se, stala čtvrťačka. Kdo by to byl v říjnu 2014 řekl. 

Absurdita

Tak jsem si během zimního semestru řikala, jak dobře už umim namíchat alginát, když ho musim během volitelňáku namíchat asi stokrát.
Když jsem ale začala pracovat jako sestra u jedné paní doktorky, přišla zkouška ohněm. Ačkoli se pani doktorka učí novým věcem a jde v těch zásadních věcech s dobou, u leckterých věcí sází na postupy ze starý dobrý školy.
A tak, když jsem zjistila, že ztratila odměrky od alginátu a že to musim odhadnout od voka, polil mě pot. 
Trvalo mi to asi tři tejdny, než jsem se naučila odhadovat množství vody i alginátovýho prášku, aby to netuhlo moc rychle, moc pomalu, šlo to zamíchat, nebylo toho úplně málo a nezadusilo to pacienta, protože KPR bychom dávaly nerady. 
Holt co se v cizí praxi neučíš, ve svý vlastní ve stavu nouze jako bys našel.

Z čeho mám radost 

Ku příležitosti půlky studia jsme si v květnu (ano, zubaři mají půlku studia už po zimnim semestru třeťáku, ale my jsme zpomalený) nechali vyrobit krásná trička. Bílá pracovní trička. Vepředu na srdci jsme si nechali natisknout zoubek a dozadu na záda obrovský nápis ,,MDDr. loading 50%" a symbol stahování, který máme z půlky vyplněný.
Osobně se nemůžu dočkat, až ho budu ve čtvrťáku nosit na sály, vyšetřovat v něm pacienty, stejně jako všichni ostatní se mnou v ročníku.

Co mi vadí

Nikdy jsem moc nechápala ten fenomén přecházení mezi budovami VFN v bílých hadrech,
Během června jsem musela dochodit ještě jeden volitelňák, který jsem si v lednu zapsala. Jednoho pěkného pondělka jsem se teda vydala na stomatologickou kliniku na I.P.Pavlova, kde se dle mého měl předmět vyučovat. S pětiminutovým zpožděním a děsem v duši jsem během hledání daný učebny zjistila, že se předmět podle podpisu v informačnim mailu koná na Karlově náměstí. Jelikož jsem měla už tak dost velký zpoždění a už jsem byla převlečená do bílýho, neměla jsem nazbyt.
V kytičkovanejch pantoflíčkách, bílých kalhotech a tmavě modrym fakultnim triku jsem běžela z Ípáku až na Karlák.
Během tohohle indiánskýho běhu jsem děkovala Bohu za to, že jsem si vzala ,,jenom" fakultní triko a  neběhám po celý Praze jako trapák s nápisem ,,MDDr. loading"

Jo... a na Karláku jsem zjistila, že se to fakt vyučuje ve stomatologiký klinice na Ípáku.
 Takže jsem se proběhla nazpátek a na výuku se přiřítila zpocená a o pětatřicet minut pozdějc.

Hlášky

,,Hej víš co mě fakt sere? Když čteš konzervu poprvé, čteš jí podruhé, opakuješ to a pak se v zážitkách ze zkoušky* dozvíš, že se polovina z těch věcí už dělá úplně jinak."
*zážitky ze zkoušky - soubor vytvořený studenty, kde se dotyční svěřují s dojmy z jednotlivých zkoušek


 Školíme děti dentální hygienu a paní učitelka nás uvádí: ,,Tak, děti, a teď se konečně dozvíte, jak správně pečovat o tu svojí slonovinu."


,,A už jste někdy byly děti v ZOO?"
,,Ne, ale už mi už jednou tekla krev z nosu!"

Spolužačka z veteriny na třídnim srazu: ,,No, to my máme mnohem radši zimní pitevny než ty letní. Ono v zimě ty zvířata nejsou prolezlý červama. 

Doktor: ,,Vezmeš si mě?"

24 komentářů:

 1. Takže bloncka se bude vdávat? ❤️

  OdpovědětVymazat
 2. Celej článek jsem přemýšlela, proč jsi zdůraznila, že to máme dočíst do konce, vždyť je to docela obyč... OBROVSKÁ GRATULACE!!! :D

  OdpovědětVymazat
 3. Moc gratuluju, budeš krásná nevěsta :)

  OdpovědětVymazat
 4. To je opravdu krásný konec článku! Moc to tobě i doktorovi přeju <3

  OdpovědětVymazat
 5. Po přečtení konce článku jsem se normálně rozbrečela <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt? A to jsem si řikala, jak to bude až skoro cynická takhle formou hlášky :D :)

   Vymazat
 6. Předně velmi gratuluji :-) Takže za rok a dva dny se těšíme na článek o tvé boží svatbě :-)
  Ty máš spolužačku z gymplu na veterině? Nedala by jsi mi na ní třeba email? Přemýšlím o studiu veteriny a mám takové ty hloupé dotazy a jelikož moc veterinářů nebloguje (čti žádný) nemůžu si nikde načíst ty hloupý kraviny co mě zajímají a potřebuji svoje přihlouplé dotazy někomu položit a možná na ně dostat odpověd' :-D :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, já jsem na FVL ve třetaku, klidně napiš a pokusím se ti odpovědět na co půjde :). Všichni jsme na začátku sháněli info :D mruvcinska.m@seznam.cz

   Vymazat
  2. Ale jo, blogujou! :-)))
   http://infinitetreasure.blogspot.cz/?m=1

   Vymazat
 7. Tak to tedy byla tečka za článkem! Gratuluju❤️❤️❤️ A přeju hodně štěstí. Jste úžasný pár😍

  OdpovědětVymazat
 8. Gratulace! Koukám, že už nejsem jediná, kdo už nebude slečna. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I ty Brute? :D Tak koukám, že vdávání se začíná být pomaličku zase ,,v módě" :) :D

   Vymazat