úterý 11. července 2017

10 věcí, bez kterých bych si nedovedla představit studium

Ačkoli bych se měla právě teď trochu socializovat s ostatníma lidma (jsou medici vůbec lidi?), sedim u kompu a čekám, až otevřou jídelnu a já si budu moct jít pro jídlo po velkolepym sportovnim výkonu. Mám hlad a budou lívance.

Můj diář byl po skončení třeťáku nacpanej samou brigádou a schůzkama, a to ať těmi s kamarády a nebo dejme tomu pracovními, takže jsem si s sebou musela vzít noťas, abych udržela při životě tuhle mojí záležitost, kterou občas nazývám jako moje dítě. Blog.

A právě pro tyhle momenty se nejvíc hoděj tipy na článek od někoho jinýho, obzvlášť když se na to jde z toho kratšího konce. 

Dneska teda stručně o tom, bez jakých pitomostí by moje studium nebylo takový, jaký je.


 • Faber-Castell 0.3 popisovač - Narazila jsem na něj náhodou při procházení papírnictví, což je mimochodem super zábava. Píšu s nim všechno, ačkoli je prej určenej na kreslení.

 • Frontin - Medicína mě naučila jednu fajn věc - když jsem strašně utahaná (a mám hodně starostí), nemůžu usnout. Doktor mi domů propašoval nějakej benzodiazepam pro klidný spaní. Čas od času si zobnu. Je to lepší, než by se mohlo zdát.

 • Fotky v bílém - Člověk by si řekl, že ho to postupem času přestane bavit. Ten čas u mě evidentně ještě nenašel. Takže si musim dávat bacha, abych to na sociální sítě nesázela zas tak často, aby se nesnižovala lajkovanost.

 • Červenej Redbull - Z klasickýho se mi dělá nevolno od přijímaček, kdy jsem ho pila měsíc v kuse. A modrej se žlutym a zelenym je hnusnej.

 • Zpocený lidi v MHD - Oželila bych to, ale bez toho by to asi nebylo ono. Sice je v pražský hromadný dopravě mnohem víc (smradlejch) lidí než v jinde, ale zase se to kompenzuje výhledem na hrad nebo na zeď tunelu metra.

 • Blog a to okolo - Dost často přemejšlim, jestli založit blog byl blbej nebo geniální nápad. V čem si ale jistá jsem je to, že bez něj by bylo moje studium úplně jiný.

 • Neustálej hluk - Jednou jsem v půl sedmý ráno v neděli vyšla u nás v Praze na náměstí ven. Bylo takový ticho, že jsem si myslela, že jsem ohluchla. To neni normální.

 • Crosscafe - Střední latte; poslední rok nejčastěji bez kofeinu, protože si po něm obvykle myslim, že umřu. Obzvlášť po tom zážitku z prváku, kdy se mi ve tři v noci nad CNS a po kafi a dvou redbullech zdálo, že se mi zastavilo srdce. Nepříjemnej zážitek.

 • Hypochondrování - Moje sugesce nezná mezí. Ráda přijmu doporučení na ne moc drahýho a shovívavýho psychoterapeuta. 

 • Dobronice, kapka alkoholismu a medické party - protože když už se zřidit, tak mezi zdravotníky, kde si jsme rovni a nikdo nebude nikoho soudit za decentní vomitus do květníků, no ne?

 • Vařenej joghurt - Příprava je jednoduchá. Ráno hodíš do školní tašky joghurt, zapomeneš na něj a konzumuješ spolu s rozmačkanym banánem (taky zapomenutym) až odpoledne. Nezapomenutelný gurmánský zážitek i lehký průjem zaručen. 

A kdo pozorně počítal, zjistil, že těch bodů je tu jedenáct. Hezký léto všem a příště si snad dáme mediděník :)

18 komentářů:

 1. Vařenej joghurt mě rozsekal, protože tam má to exotický ,,h'' :D

  OdpovědětVymazat
 2. Miluju tvůj humor ����

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za článek, i když kratičký, budu se těšit na další :) a s tím spánkem to je u mě taky občas krize... :D

  OdpovědětVymazat
 4. Naprosto skvělý článek! Hlavně poslední dva body byly super. :D

  OdpovědětVymazat
 5. No počkej, podle mě je na zpocený lidi daleko horší brněnská MHD :D :D

  OdpovědětVymazat
 6. Je pravda, že Nadšená vylítla z biochemie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo. Nemá na to.

   Vymazat
  2. A hele, internetovej hrdina. Zameť si nejdřív před vlastnim prahem.

   Vymazat
  3. Měla zůstat na výživě. Tam možná vynikala, ale v medicíně se vleče na vocase.

   Vymazat
  4. :D :D :D Tak vás zdravím ze třeťáku, lásky :) :*

   Vymazat
 7. BenzOdiazepam :-) (sorry, ale nedalo mi to...)

  OdpovědětVymazat