úterý 18. dubna 2017

11 nechutností, s nimiž se medik setká

Když se to tak vezme, lékařská fakulta je jedna z institucí, která zajišťuje vzdělávání leckdy docela odpudivou formou. 
Ale od toho máme roušky a rukavice, žejo. 
A že nás to občas stojí důstojnost? No a? Třeba díky těmhle věcem se z nás za čas stanou skvělí lékaři, kteří se v praxi nezaleknou ničeho! 


 1. Zkoumání vlastní moči nebo plivání 5 ml slin do zkumavky na biochemii. Jestliže se před spolužáky stydíte, tak tohle povýší váš vztah na úplně jinou úroveň, věřte tomu.
 2. Vyšetřování per rectum (per vaginam...) a obecně pozorování různých tělesných otvorů a dutin.
 3. Pitvy. Tam se dělá hodně fajn věcí. Štípání žeber pro lepší přístup do dutiny hrudní (je to docela sranda a jde to vcelku dobře), řezání lebky (to jde o poznání hůř, vlastně to nejde skoro vůbec), nebo propírání střev včetně střevního obsahu.
 4. Patologický pitvy - o level vejš nad anatomickýma pitvama, obzvlášť svou ,,čerstvostí" a tím, že se zde můžete setkat s dětmi. A to fakt nechceš.
 5. Soudní pitvy. Ani jednu jsem zatím naštěstí neabsolvovala, nicméně prý to stojí za to. Čerstvost není zaručena.
 6. Pokusy na spolužácích. Když na mě šel spolužák s injekční stříkačkou a klepaly se mu ruce strachem tak, že jsem to viděla i bez brýlí, zmocnila se mě tichá vnitřní panika. A málem jsem si nadělala do lékařkejsch kalhot.
 7. Nemytí lidé. 
 8. Krev, hnis, sliny, moč, stolice, sekrety... Často se tyhle kategorie vzájemně prolínají v jakési dvou nebo třísložkové jackpoty, to je pak teprve sranda.
 9. Hypochondrování. Každej medik má spoustu fiktivních nemocí, se kterými se učí žít. Někdy je to sranda, někdy to je už duševní problém. 
 10. Nevolnosti z operačních ran a odpadávání na sálech. Je to docela trapný, když vás musí křísit sestřičky.
 11. Neidentifikovatelné skvrny na učebnicích z knihovny. Neopovažuji se odhadovat, jestli to jsou tělní tekutiny nebo nápoje. 

1 komentář:

 1. :D Haha tie skrvny na ucebniciach z kniznice - jj tiez ma vzdy zaujimal povod, niektore extra odpudive som si radsej prelepovala farebnymi papierikmi :D. A co sa tyka pitiev, mam kamarata patologa, ktory mi kazde stretnutie poskytnie porciu "zabavnych" historiek, cize sa na to povolanie pozeram s uplne inym respektom! Napriklad, netusila som, ze ked dojdu cerstve creva, tak si ich sam doktor musi kompletne vycistit a naporcovat... fuuuuuuj :D Este by ma zaujimalo, ako riesia zubari smradlave usta - ved len zahnisany zub v cistych ustach smrdi desne a to nehovorim o paradentoze alebo o clovekovi, co pride k zubarovi po 15 rokoch... proti tomu sa da ako branit? :D

  OdpovědětVymazat