pátek 11. listopadu 2016

Blogerský meeting s Nadšenou!!!

Sedim si tak v Crossu (už asi dvě hodiny), snažim se učit. Ale Cross je kromě českých studentů rájem trávení přestávek mezi předměty taky pro lidi z anglický paralelky, kteří maj ve zvyku strašně řvát a přehrávat svoje emoce.

Místo toho, abych tu trávila neproduktivně čas civěním do zdi s šálkem vychladlýho bezkofeinovýho latte (mňamka...) jsem se rozhodla, že vám napíšu o tom, jak jsem se minulý týden setkala s Nadšenou.

Znáte to, když někoho vidíte úplně poprvé v životě, ale popovídáte si s ním jako byste se znali už leta?

Jako včera si pamatuju, že jsem zveřejnila článek ,,Všeobecný vs. zubní vol. 2" a Nadšenou to natolik nasr naštvalo, že na to ve svém dalším článku reagovala, což jsem jako bystrá čtenářka samozřejmě zaregistrovala a komentovala jsem jí článek. A tak jsme se daly do ,,řeči". Následovalo psaní si po instagramu, později i po facebooku. No a když jsem věděla, že mě čeká cesta do Brna, bylo naprosto jasný, že se musíme potkat.


Daly jsme si sraz v půl pátý na jedný z brněnských zastávek. Samozřejmě jsem (jako skoro vždy u čehokoli) měla zpoždění, ale Nadšená pro mě měla pochopení. 
Poznat se nám problém nedělalo, obě jsme věděly, jak ta druhá vypadá. Minimálně že já vypadám jako umírněnější verze barbíny a ona vypadá nadšeně.

Omluvou za zpoždení mohlo snad být to, že jsem s sebou táhla kufr, u kterého se mi navíc urvalo to vysouvací držátko pro tažení na kolečkách. Kdyby to skončilo urvanym držátkem, bylo by to fajn. Ale neskončilo. 

Po chvilce jsem totiž zjistila, že nemám jízdenku na tramvaj šalinu (Brňáci prominou, jedno z nejvtipnějších slov, co jsem kdy slyšela. A ještě vtipnější mi snad přišel časopis ,,Šalina" jako obdoba našeho Metra... :D). Nadšená navrhla, že si můžu poslat sms, jenže vesmír mě nemá rád a já mám natolik dementní tarif, že operátor tyhle sms podobného typu nepodporuje. Nezbylo nic jiného, než abychom se vydaly na cestu k nejbližší zastávku, o které Nadšená věděla, že tam je automat. Cestou jsem se modlila, abych měla dostatek drobných. Měla jsem přesně potřebných 20 Kč. Prostě socka style.

Cesta šalinou byla super. Povídaly jsme si hlavně o nemocech, které nás zaručeně sužují, o všech příznacích, které jsme na sobě vypozorovaly a jedna druhé jsme zpochybňovaly její hypochondrické stavy a uklidňovaly se, že zítřka se skutečně dožijeme. To je jedna z nepříznivých stránek medicíny. Věřte, že když od rána do večera čtete o tom, jak (ne)funguje lidský tělo a co všechno se může posrat,  začnete si všímat toho, že vás přeci jenom trochu tlačí v podbřišku. A taky se vám trochu klepou ruce, nějak často chodíte čůrat, máte určitě lymfom, protože ty uzliny jsou fakt ale zvětěšený... Ani bych nespočítala, kolikrát jsem byla po bolestivym píchnutí v břiše mimoděložně těhotná a krvácela jsem do břišní dutiny

Na Mendelově náměstí, když jsme byly ještě v tramvaji, ale nastala další komplikace. Volal mi spolužák, který zůstávál v Brně o dva dny déle než já, že jsem mu zapomněla předat důležitý dokument, který bude následující dny potřebovat. 

Nastalo vzájemné nahánění se po Brně, kdy jsme se se spolužákem úspěšně míjeli, pak jsem se mu pro jistotu rovnou nemohla dovolat. Nakonec jsme se spojili a já musím říct, že nemít tam Nadšenou s její brilantní znalostí Brna a místní dopravy, bloudila bych po Brně ještě doteď. Navíc mi pak koupila sms jízdenku, protože jsem byla s hotovostí zcela na dně a poblíž nebyl žádný bankomat. Obecně myslím, že jsem na Nadšenou udělala velmi profesionální dojem :D 

Docela mě mrzelo, že na sebe kvůli takovým událostem máme málo času (ten den mě ještě čekala 2,5 h cesta do Prahy, ale díky bohu za vlak), ale nakonec se ukázalo, že jsme si skvěle popovídaly i tak.

Zalezly jsme do oblíbeného podniku Nadšené s pizzou za neuvěřitelně dobré ceny. Vážení, to bylo super! Nacpaly jsme se, přitom jsme si povídaly všechny zážitky spojené s blogem, ať už virtuální, nebo z reálnýho života. Blog nám oběma zřejmě docela dost změnil život a myslím že můžu říct, že nás to obě vtáhlo víc, než jsme čekaly. Obě jsme se shodly na tom, že ani jedna z nás neni už skoro vůbec ,,anonymní" a že jsme profláklejší, než bychom si představovaly. A taky že tím už žijeme, že je blog součást naší identity. Sice nám to někdy přináší komplikace, na druhou stranu díky tomu máme hodně zajímavých příležitostí a když nic jinýho, tak některé příhody můžeme dát k dobru na zasmání se.

Mám ráda lidi, co si na nic nehrajou. Jedním z nich je Nadšená. I když byly věci, na kterých jsme se úplně neshodly, každá jsme respektovala názor tý druhý a nechaly jsme si vysvětlit, proč si ta druhá myslí něco jinýho.
Nicméně ve většině věcech jsme se dokonale shodly. Nebylo potřeba si na nic hrát, přetvařovat se, o všem jsme si povídaly narovinu. Máme víc společných témat, než by se mohlo zdát. 

Jako sladkou tečku jsme si daly tenoučkou palačinku. Byla jsem nadšená z toho, jaký podnit Nadšená vybrala. Skvělá kvalita za skvělé ceny.
To je další věc, která se mi na Brně líbila.... Ty ceny!!! Třeba kus pizzy, za kterou bych v Praze dala 40 Kč, tady stál polovinu. Stejně překvapená jsem byla, když jsem si v úterý večer dávala domácí burger v místním podniku. Stál mě 120 Kč. Neuvěřitelný. Za to si v Praze koupim salát v plastový krabičce... 

Sakum pikum na mě Brno udělalo dobrý dojem.

A nejen ono, ale hlavně samotná Nadšená. Nevím co jsem čekala, ale rozhodně jsem nečekala, že jak je milá a nápomocná na blogu, že bude to samý i v reálu.
Je to člověk, kterej je zapálenej pro každou špatnost i dobrost. Medicínu žere, svůj blog i čtenáře (po právu) miluje a vzbudila ve mě dojem, že je strašně ráda, když někomu pomůže.
A je jedno jestli to bude článkem o anatomii nebo pak v lékařské praxi.

E., Jsem moc ráda, že jsem tě mohla potkat, jsi pro mě inspirativní a úctyhodnou ženou :)

7 komentářů:

 1. Kdybych dostala stovku za každou "nadšenou" co v článku máš, měla bych na ty hory, na které se chystám 😂
  Kámo, úplně si mě tím článkem dostala a ve všem s tebou naprosto souhlasím 😊 jsem strašně moc rada, že jsme se sešly a musíme to brzy zopakovat! Jsi úžasná, byla jsem tím setkáním moc mile překvapená a je super, že budou zubaři jako ty, protože věřím, že budeš dělat jen to nejlepší v zájmu pacientů, stejně tak, jak to děláš pro studenty a čtenáře!!! Hlavně mysli i na sebe a vydrž, všechno zvládneš ❤️😘

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D ono to nešlo jinak než s Nadšenou! :D Těším se na report od tebe, moc ráda si přečtu o tom, jak jsi to vnímala ty :) Mimochodem jsem si trochu vzala k srdci tvoje slova o zvolnění, děkuju... <3 :)

   Vymazat
 2. Hej, to znie úžasne! :D Dohodneme stretko aj my dve, Barbina? :D Vzhľadom na to, že sme obe v Prahe je normálne hanba že sme sa ešte nevideli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to ostuda teda je! 😃 Napravíme to, ať máme taky trochu srandy.

   Vymazat
 3. Já chci taky! :D Tak příští rok všechny čtyři, co? :)) A souhlasím, nadšená je moc fajn. Též mám trochu jiný pohled na svět, ale dá se s ní mluvit, na rozdíl od některých jiných lidí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele tak si na příští rok zamlouvám balení lexaurinu 😂 Když už, tak už 😊

   Vymazat
  2. Jasný, vezmem tě do party rády, akorát nám teda budeš dělat jako MUDr. předsedkyni, my budem okolo tebe jako jenom takový ucha 😅😃

   Vymazat