úterý 5. července 2016

Volejte sláva & článek na přání?


Dneska čistě informativně :)

Po asi dvou a půl měsících strávených zavřená na bytě s rýmou a asi deseti kilama učebnic se zcela ztotožňuju s úryvkem z Lotranda a Zubejdy:

,,Tři jednoduché věci to děvče potřebuje... světlo, vzduch a..."
...a volno!!! Volejte sláva a tři dny se radujte!!!

Mám za sebou druhák, takže co nevidět budu příspěvky přidávat jako třeťačka Bloncka. Docela haluz, strašně rychle to utíká. Ještě nedávno jsem psala článek o prvnim tejdnu na fakultě a už jenom jeden semestr a budu, vážení, v půlce studia.

Tímto bych ještě chtěla podpořit všechny, které ještě něco čeká, ať už se jedná o cokoli.

Vlastně ani nevim, co máš být za sdělení tohoto příspěvku :D Nuže, jaké jsou mé plány na prázdky?

Především máme po druháku povinnou praxi, kam jsem už trochu začala chodit. Díky bohu nemusíme tajtrlíkovat v nemocnici a můžeme si praxi odchodit u zubaře, což mě osobně přijde jako jednak mnohem užitečnější a jednak mnohem pohodlnější (sedíš a odsáváš sliny, not bad).

Určitě mám v plánu se podívat někam k moři, minulej rok jsem nebyla, tak si chci zase po nějaký době užít trochu sluníčka, ačkoli to při mym fototypu moc nejde. Jsem docela magor do opalovacích přípravků. SPF 50+ je pro mě normou i do města.

Pak mě čeká spousta daších věcí, který třeba uvidíte na mých instagramech (nemá cenu si nic nalhávat, já vim, že jsou lidi, co sledujou i můj soukromej instagram :D ). Dál mě samozřejmě čeká blog.

Určitě mám v plánu napsat článek o tom, jakej byl druhák (o tom, jakej byl prvák, si můžete přečíst tady). Dál asi budu znova porovnávat všeobko vs. zuby, stejně jako jsem to dělala před prvákem i před druhákem a opět to bude z mého zubařského pohledu :) Nesmim zapomenout ani na mojí sérii medideníků, který s úspěšností zanedbávám. Uvidim, jak budu všechno stíhat, některý články si pro vás nechám jako překvapení a hlavně na ně potřebuju ještě některý podklady.

Nicméně jsem si řikala, že bych vám ráda napsala nějaký článek na přání nebo třeba Questions&Answers, uvidíme. Takže máte-li nějaké přání, nápad a nebo byste si o něčem ode mě rádi přečetli, napište to do komentů.

Ten nejzajímavější nápad zpracuju! :)


16 komentářů:

 1. Ahoj Bloncko!
  V první řadě bych ti chtěla říct, že miluju tvoje články. Jsi prostě boží ! Tvůj blog je pro mě něco jako pro moji mamku Ulice. Každý díl (v mém případě článek) hltáš a jakmile skončí, tak už čekáš na další :D Tvoje články jsou mi ,,drogou."

  Měla bych na tebe dotaz. Myslím, že by z toho mohl být i pěkný článek(ky). Mohla bys přiblížit kolik ,,stojí" prvák (pomůcky, atp.). No a pak by mě celkem zajímal tvůj názor na bělení zubů :)

  Pokračuj v tom co děláš! Chápu, že to děláš na maximum vzhledem k náročnosti studia medicíny.

  Posílám pozdravy a mnoho sil do dalších let.
  Tereza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Terezo :) Dík za přízeň, snažim se psát tak, aby to všechny bavilo :) Zkusim tvůj nápad začlenit do nějakýho z článků :)

   Vymazat
 2. Jako obvykle super čtení!

  Mě by osobně zajímalo, jestli máte v ročníku nebo na škole někoho, kdo se rozhodl pro studium zub. lékařství v pozdějším věku, nebo například studovali předtím jiný obor. Je mi 21 a v poslední době o tom reálně uvažuji, ale něco mi říká jestli není už příliš pozdě.

  Přeji pěkné prázdniny!!! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jééé, 21, to neni přece žádnej věk! ;) To buď úplně v klidu, máme i lidi, kteří začali studovat v 25ti, ve 30ti a jednoho, kterýmu bylo asi 35 :D Jestli je ti 21, fakt to nikdo nepozná a ani ty nebudeš mít žádný hendikep :)

   Vymazat
 3. Ahoj, moc gratuluju k úspěšnému ukončení druháku :) Já v září nastupuju do prváku, tak snad mi to bude utíkat tak rychle jako tobě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, jasně že jo. Minimálně prvák uteče jako voda a pak už to jde rychle :)

   Vymazat
 4. Ahoj, taky gratuluju k zakončení zkouškového:-) Zajímalo by mě, jak vypadá tvůj běžný den ve zkouškovém, co třeba článek o tom?
  Přeju hezký prázdniny:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj,
  především moc gratuluji!!! I pro mě je zajímavé, že jsi už ve druháku. Pamatuji si ještě tvůj článek jak ses připravovala na přijímačky a najednou po prázdninách nastupuješ do třeťáku? Neskutečné. :)

  Jinak měla bych jednu otázku a to ohledně financí... Jak to vlastně takhle na vysoké je? Vím, že při jiných VŠ se dá v pohodě zvládat brigáda nebo práce (protože nejsou tak náročné), ale při náročnosti všeobecného nebo zubního lékařství na LF mi přijde prakticky nemožné mít brigádu nebo práci, když člověk většinu času věnuje učení.
  A tím, že se také chystám příští rok na LF (pokud mě vezmou, držte palce :D) tak mě právě zajímá jak to chodí, zda člověk stíhá brigádu, nebo má půjčku/y a nebo prostě pomoc od rodičů, rodiny či přítele? :) Asi je to trochu osobnější otázka, ale nemusí to být konkrétně na tebe, myslím to prostě obecně. Protože si opravdu nedokážu představit při studiu lékařské fakulty stíhat ještě práci.

  Teď ti chci popřát aby sis pořádně odpočinula, nabrala mnoho sil a užila si prázdniny jak jen to půjde! :)

  Laura

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Lauro, to je určitě vděčný téma, na který si něco přeče rádo hodně lidí. Určitě o tom napíšu, ať už to bude samostatný článek nebo třeba v rámci jiného článku. A už teď držim palce na přijímačky! :)

   Vymazat
 6. Ahoj, mě by zajímalo jaká je "úmrtnost" studentů na zubním, tedy jestli vůbec nějaká je. Užij si léto! ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, do některýho z článků to zakomponuju, díky za tip :)

   Vymazat
 7. My na 2LF vseobku mame i par lidi pres 30. 21 neni rozhodne "hodne", nikdo to ani nepozna, nebjdes-li to hned hlasit. Do toho!

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj moc gratuluji, me by zase zajimalo moc z jakuch ucebnic ses v prubehu druhaku ucila. ����

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, na fyzio je podle mě super Trojan na kapitoly Krev, oběh, dejchák a obecná neurofyziologie, na zbytek kromě CNS Kittnar a na CNS je super Minimum CNS nebo zápisky z anatomie. Na ostatní předměty jsme měli vypracovaný otázky, takže tady moc nemůžu sloužit. :) Leda ještě preklinika, na kterou mi přišel fajn Mazánek a Hubálková, případně Pazdera na chirurgii :)

   Vymazat
 9. Aaaaa gratuluju k volnu! Až na medině si člověk uvědomí jak moc si cení volna! :D

  A myslím že kůže skoro všech mediků nezná tu žlutou věc na obloze, i moje byla silně překvapená při prvním kontaktu po zkouškách :D

  OdpovědětVymazat