úterý 27. října 2015

NZZD: #0

Ranní edit: Ačkoli jsem byla včera v noci zcela střízlivá a nebyla jsem pod vlivem jakékoli návykové látky, ráno jsem se nestačila divit, co jsem byla včera schopná napsat a dokonce i zveřejnit. Nebudu pokrytec, co bylo jednou zveřejněno, zveřejněno zůstane, třeba se pobavíte. Takže se veřejně omlouvám za další vyplakávací článek a slibuji, že v listopadu udělám všechno pro to, abych tak pesimistický články nepsala. :)

Někdy si prostě řikám, co jsem udělala ,,špatně", že studuju medicínu. Nebo jsem asi chodila do blbejch škol a měla ,,smůlu" na spolužáky, co já vím. 

Vtip je v tom, že přesně vím, jaký jádro bude mít článek, ale nedokážu teď v jedenáct večer vymyslet smysluplnej úvod. Okej, zkusíme to nějak.

Jako zcela průměrná osoba mezi 20 ti a 30 ti lety mám facebook. Kdyby to někoho zajímalo, tak mám i instagram, pinterest, kdysi jsem používala i tumblr a spolužáky.cz, mám i e-mail a dokonce ho i používám. 

Na těch vymoženostech moderní doby je fajn jedna věc. Když si pamatujete, jak se jmenovali vaši kamarádi z dětství, neni problém si je najít. A se zezadu podepsanou starou školní fotografií můžete vyfacebookovat, vygůglit a vyinstagramovat i ty, u kterých si už nepamatujete jméno.

To je fajn do doby, než si z nudy (nudy? jako vážně? ona na blog o studiu medicíny napíše slovo ,,nuda"?) začnete prohlížet profily svých kamarádů.


#1 Holka z Dubaje. Furt se fotí, jak nakupuje v takovym tom jejich obrovskym nákupáku, všude po podlaze má rozházený papírový tašky s nápisama Victoria Secret a Guess. Když si nefotí nákupy, fotí si nohy v bazénu, takovym tom fakt velikym a fakt modrym. Nebo u výhledu na perskej záliv, kdo ví co tam je za geografickej útvar po takový době strávený nad čihákem.

#2 Studuje práva v Glasgow. S touhle holkou jsem si na začátku třeťáku na gymplu vyměnila volitelný předměty. Chtěla jsem původně na práva, tak jsem si navolila zeměpis, ona chtěla na medicínu, měla chemii s našim HC učitelem (hardcore;). Díky bohu za tu výměnu, vcelku mi to změnilo život. Na rozdíl od ní ale neumim cizí jazyk natolik dobře, abych si mohla vyjet jen tak studovat do zahraničí. A už vůbec nejsem natolik dobrá, abych žila za stipendium a k tomu všemu ve volném čase stíhala pracovat tak, aby mě to uživilo.
Zuzku fakt obdivuju.

#3 Je teplej, je model a k tomu je návhrář. Zajímá mě asi nejmíň z těch všech, nicméně je vidět na přehlídkových molech, navrhuje svoje vlastní kolekce, ve volném čase **** *****, fotí pro takový ty divný lajfstajlový časopisy, ale evindentně je o něj zájem a někam to dotáh.

#4 Má 3/4 roční dítě. Je přesně o 17 dní starší než já a asi tak o 87 levelů zkušenější. Podle počtu přidaných fotek s jejim děckem našla svůj středobod vesmíru, což se zrovna u mě s medicínou tvrdit nedá.

(ačkoli někdy říkám, že pH 5,5 je středobod stomatologického vesmíru)


#5 Vydala se dělat au pair. Jazyky jsou její vášní, ačkoli střední škola jí neumožňovala takový rozhled, jaký by si ona představovala. Po složité rodinné situaci se rozhodla, že vyjede - jen tak. Vrátila se po roce s dokonalou znalostí cizího jazyka a studuje dál.

a pár libovek na závěr

#6 Propíchl si kružítkem stehno a tak si svlékl kalhoty. Už na základní škole byl dobrej ve fotbale. Občas je o něm slyšet ve zprávách, hrál za nějakej Áčkovej nebo prvoligovej nebo cosi tým v Německu, teď snad v Holandsku, jako blondýna se v tom fakt nevyznám. Jenom ze zvědavosti jsem si ho vygůglila a zjistila jsem, že jeho cena se pohybuje lehce nad 2 500 000 Kč. Fuck. Vždycky si vzpomenu, jak mu jednou při hodině matiky spadlo kružítko a on reflexně semknul nohy, aby ho chytil.

#7 Má vlastní herní postavu ve FIFA. Jo, taky někde v Holandsku a taky se evidnetně umí dobře honit. Za míčem. Ve škole jsem mu jako mladšímu cuchala vlasy a on mě platonicky miloval (já hloupá!)

#0 34 stránek čte dva dny. Když nefotí sebe, fotí svoje učebnice. Už devatenáctým rokem studuje (když připočítá i mateřskou školku, za což se jí spolužačka strašně vysmála), takže žádná novinka v jejím životě, lidi se jí ptají, jestli pořád studuje. A minimálně (snad) další čtyři roky ještě studovat bude. Za den řekne asi 41x ,,zub". Po večerech si nahřejvá nohu o svíčku z Ikey a knížky, co má rozložený okolo sebe, mají v součtu zřejmě vyšší hodnotu než její život. Ve volném čase si čistí zuby. Schovává se za svůj blog, kde po večerech píše blbosti. 

A měla by zhasnout tu svíčku, zavřít učebnice, sklapnout a jít spát, protože jí to všechno už leze na mozek a na její místo na zubnim se hlásilo dalších 1000 lidí. 

8 komentářů:

 1. Haha jsem ráda, že nejsem jediná se silným vyvinutým pudem stalkování lidí, které už dlouho neznám :D Ach ten facebook...

  OdpovědětVymazat
 2. On facebook někdy strašně přehání :D
  Ale znám ten pocit, já to mám doma - moje sestra má obyčejnou střední, soukromou VŠ, která jí nic nedala a stejně si suprově žije a jezdí po celém světě. Hm. A já se na celý život zahrabala... :D Nádherný náhled do budoucna.
  To je deprese :D

  OdpovědětVymazat
 3. Tak fb apod jsou prvoplánově výstavní skříně. Nikdo rozumný tam nehází, že je úplně v canalis analis z toho či onoho. Zato když projde okolo La Scaly, tak si u čongů koupí boa, udělá selfie u vchodu hashtag "been there" a je to. Divila by ses, kolik z těch spolužáků ti závidí, nebo budou brzo závidět tu tvojí. ;-)
  Depka je stopka, tak jsem ráda, že ses vzbudila s lepším naladěním a přeju, aby eskalovalo až k naprosté euforii. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máš pravdu, lidi se na fb stejně jenom vymlouvaj. Do listopadu vstupuju s euforickou nohou (ke všem těm podzimním depkám :D)

   Vymazat
 4. Zrovna nedávno jsme se s kamarádkou bavily, že jsme to asi už všechno prošvihly. Byla na porodním sále u porodu holky stejně staré jako my. A byl to už její druhý porod. Tak jsme si tak říkaly, kde jsme udělaly chybu a kdy budeme my moci mít taky děti. Medicína je v některých ohledech fakt dost krutá.

  Ale souhlasím s tím, že není všechno tak, jak to vypadá na fb :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych takový zážitek asi rozdýchávala těžko. Vždycky jsem si myslela, že budu mít děti brzo, což asi nebudu... Ale u tebe už je konec školy na obzoru... :)

   Vymazat