pondělí 16. března 2015

Medideník - Prvácký únor

Neni nic lepšího, než si při cestě domů sednout hned za řidiče, kterej si pouští dechovku a s nějakou bábou hned vedle povídá vesnický drby. Navíc mi nějakej floutek, co sedí hned za mnou, fouká na zátylek, fakt strašná prdel...
Takže mi nezbývá nic jinýho než za tmy vytáhnout mýho superčuper noutbůka, přemoct lenost a sepsat zas něco. Za pár let budou mít tyhle žvásty pro mě cenu zlata.

Navíc mě namotivovala Ala z (medi-novicka), která se o mém blogu vyjádřila, že je sice hezky prvácký, ale stále stay-realistic, což má cenu zlata taky. 
Bursa omentalis se na mě nějak šklebí. Ne, nemusíte mi řikat, že mi z toho hrabe, pošlu se na psychiatrii sama.


Únor byla flákárna. Je třeba si to přiznat. Skoro neni co psát, ale něco sesmolim :))

Jak to dávám
Na začátku února jsem si udělala zbývající zkoušku - z biofyziky. Na rozdíl od všeobecňácké biofyziky to byla pohodička, co si budem povídat. Nebudu tu rozmazávat, jak to chodí, ale skutečně to není obtížná zkouška a objemově je zde velmi málo učiva, které jde hrubým odhadem při vyšším studijním nasazení zvládnout za 2 dny :D 
Což je pro nás líné dobrá zpráva, neboť znáte to - dokud vám nehoří koudel u prdele, nejste schopni cokoli udělat a místo totho budete dělat cokoli jinýho - lyžovat, spát, jíst, sportovat, stahovat aplikace do founa, sledovat seriály, sledovat pavouka na stěně, přemýšlet nad nesmrtelností brouka, sežrat celý toffife a následující den z toho mít takovou depku, že sportujete 2 hodiny, stalkovat na facebooku svoje bývalý spolužáky, prolézt všechny medický blogy, stalkovat na facebooku úplně všechny, cpát kamarádům, jak hodně se musíte učit (páč studujete medicínu přeci), hystericky rovnat komínky ve skříni a vykřikovat, že nic nemáte na sebe a nebo v poslední zoufalé fázi vzít propisku s papírem a dělat výpisky z výpisek. Protože ,,je třeba si v tom hlavně udělat systém."


...A po zkoušce se navzdory všem předsevzetím o zapáleném samostudiu nehorázně flákat, vstávat pozdě a studovat (při velké fantazii) leda tak GIT (při pozorování trávení tučného jídla, co jste měli v večeři) a nebo močopočo...

Co mi vadí
Že jsem moc nechodila na přenášky z biofyziky. Tento fakt mě ovšem přestal mrzet v tu chvíli, kdy jsem ústavu biofyziky a informatiky zamávala indexem se známkou, neboť ty přednášky stejně nebyly pro úspěšné složení zkoušky klíčové, jak si někteří mysleli. 

Z čeho mám radost
Že mám volno, sladké volno ve formě asi dvou a půl týdnů, které se mi zpočátku zdály jako nevyčerpatelná zásoba času. Bylo velmi nepříjemné na konci února zjistit, že se musím opět vzpamatovat a začít něco dělat. Ale lepší než drátem do oka, znáte to.

A taky mě pobavily jisté uteknuvší ,,zubařské sexuální fantazie" :D

Kávu...?
Ani ne, na co? Učit se do noci nemusim. Ale dortík bych si dala.

Co bych si přála
Aby to volno v podobě zkouškového bylo nekonečné, aby bylo venku konečně trochu teplejc a abych měla nevyčerpatelné nápady na články i vtipné obrázky, neboť jak se nemusím učit, nemám potřebu prokrastinovat nad tvorbou těchto velmi lidstvu přínosných věcí.

Hláška měsíce
,,Není dobré rodit na člunu mezi jedním a druhým kontinentem."

Myšlenky a moje pseudofilozofické jádro

Totální myšlenkové vakuum. Když teda nepočítám tenhle výtvor.

Je mi líto, dneska to bylo jenom krátké. Nicméně snad zase brzy přibude nějaký vykecávací článek, protože se mi v hlavě usídlil celkem fajn nápad a já doufám, že se zanedlouho usídlí i v mém notebooku :D

Jo jinak vim, že jsem v lednovém shrnutí slibovala naprosto epesní obrázek, ale nakonec jsem usoudila, že by pobavil málokoho, takže jsem zařadila něco poněkud obecnějšího rázu. :)

15 komentářů:

 1. Ano, systém je základ. A i na systém je potřeba mít systém.
  Užij si GIT a buď brzy fit. ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, musím se zeptat, opravdu je toho ve zkoušce z biofyziky tak málo? Kamarádka, co je v Plzni, to taky tvrdila, ale kamarádka, kterou mám v Hradci říkala, že ta zkouška měla přes 4 tisíce stran a pak že měla 5 zápočťáků a ten byl každý po 800 stranách.. Zdá se mi to strašně moc, to bych nestihla snad ani přečíst, natož se naučit.. :-D Jinak máš super blog, strašně ráda ho čtu a vždycky netrpělivě čekám, než vyjde další článek.. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No třeba u nás na zubnim máme z biofyzika fakt málo otázek, asi 40 jich tam je a chtějí toho po nás jenom trochu u zkoušky (odstaveček), opravdu nic náročného v porovnání v naší chemií, kde je 100 otázek a poměrně rozsáhlé. Letos dokonce několik lidí od zkoušky vyhodili.. :)
   Všeobecní to mají trochu jinak, v zimním semestru mají zkoušku ,,jenom" jednu - biofyziku - mají jí o dost rozsáhlejší než my, ale na 4 tisíce stran to opravdu není :D A zápočťák - ten se skládá z cca 4000 otázek (pokud si to dobře pamatuju, neručim za to) a je to podobný způsob jako u přijímaček. Stačilo to jenom projet a všichni to dali, navíc bylo hodně otázek i stejných. Obecně to bylo takový bezproblémový :))

   Vymazat
  2. Já jsem taky v Hradci na všeobecným a 4000 stran na fyziku opravdu nebylo :D ideální je se učit z Medicínské biofyziky od Grady plus si přečíst jednu takovou malou tenkou knížečku o ionizujícím záření, kterou napsal pan prof. Stránský, který tě pak bude zkoušet ;) Dohromady cca 500-600 stránek. Až bude někdy čas (takže asi tak v srpnu), tak to všechno sepíšu a hodím na blog, ale teď nemám čas a po pravdě ani chuť psát.
   Jinak tvůj blog, Bloncko, pravidelně čtu a bavím se jím. Je parádní, že si při tom všem studiu najdeš na tohle čas. Já a věřím, že i ostatní čtenáři, jsme ti neskonale vděční za trochu rozptýlení.
   Tak se drž! :)

   Vymazat
  3. Spletla se o jednu nulu no, pak ty pocty sedi :).

   Vymazat
 3. btw. obě jsou teda na všeobecnym.. :-D ale zas tak velký rozdil mezi zubařema být nemůže, ne? :-D

  OdpovědětVymazat
 4. Pardon, že se do toho montuji, ale biofyzika na 4000 stran ? To mi přijde trochu přitažené za vlasy. :D

  Jinak moc hezký článek. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Jsem ráda za každou odpověď, takže se klidně montuj :-) No, ona občas ráda přehání, ale tímhle mě fakt vyděsila, protože se taky chystám na medicínu.. :-D Můžu se zeptat, kolik stran tak obsahuje teda jedna zkouška i se všemi zápočty, by vočko? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upřímně fyzika je to poslední, co by tě mělo na medicíně děsit :D Ježiš, jedna zkouška... Ehm, my měli na fyziku vypracované otázky a bylo to asi 20 stránek :D Na chemii to bylo horší, to bylo cca 129 stránek a tam byly samý vzorce a tak..

   Vymazat
 6. Uf, tak to jsem si fakt oddechla, páč mě tím počtem prve docela dost vyděsila (jednou bych taky ráda studovala medicínu).. :D Jsem si říkala, jak to ti medici sakra dělaj, že jsou to přece taky jenom lidi a že by nemohly snad ani stihnout přečíst, natož pak naučit.. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D tak sice tenhle tvůj popis nesedí na fyziku, ale na anatomii vcelku bohužel ano :D

   Vymazat
 7. Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáš nějaké informace o zubním v Hradci - jaké to tam je, jestli je nějaké srovnání s Prahou...? Když ses rozhodovala o škole, přemýšlela jsi jen o Praze nebo i o školách v jiných městech? Díky za odpověď, mě to rozhodování čeká letos :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli je studium zubaře nějak extra finančně náročné (nemyslím ubytování a tyhle věci), spíš mi jde o to, jestli si musíte k učebnicím ještě dokupovat nějaké speciální zubařské pomůcky :) Díky!

  OdpovědětVymazat