středa 4. února 2015

Pro uchazeče 2015/2016

Moji drazí a milí...
Dřív, než se z toho úplně zcvoku... :D 

Píšete mi dost mailů, které se věsměs týkají furt toho jenoho a toho samého - přijímaček v tomhle ak. roce, tzn. 2015/2016 (to to letí, co?)
Je vás fakt dost co mi píšete, budete mít velkou konkurenci. Takže jestli jste se ještě nezačali učit, tak vřele doporučuju trochu pohnout zadečkem a začít makat :D To jen tak na okraj...
Mimochodem přijímačky máte 19. června 2015, kdyby ještě snad někdo nevěděl, tzn. zbývá vám včetně dneška 135 dní.

Samozřejmě všechno to jsou moje domněnky, realita může být ve finále úplně jinak, tak varuju předem, abyste mě tady pak nepranýřovali.


,,Máš ještě modelovky? Mohla bys mi je prodat/dát/půjčit?"
Ne, modelovky už nějakou dobu nemám, tudíž vám je žádným způsobem nemohu poskytnout.

,,Kde se dají sehnat modelovky?"
Ty nové  2014 seženete tady, ty staré 2011 jenom z druhé ruky, zkuste se poptat na fb, třeba tady.

,,Z jakých modelovek se mám učit?"
Podle mě (!!!!!!!!!) bude nejlepší se učit z těch starých, obsáhlejších modelovek s rokem vydání 2011. ty nové (2014) totiž obsahují snad jenom každou x-tou otázku z těch starých, takže je dost pravděpodobné, že přijímací test bude složen z těch otázek, které tam právě chybí.
A úplně nejlíp uděláte, když se budete učit celou chemii, celou fyziku a celou biologii, nejen modelovky. Co se v mládí naučíš, v prváku jako bys našel. :D

,,Jak to bude letos?"
NEVIM!!!

,,Jak je to s tou bonifikací za matiku?"
Pokud jste měli na koncových vysvědčeních z 1., 2. a 3. ročníku a pololetního vysvědčení ze 4. ročníku z matiky buď jedničky a nebo dvojky, dostanete bonikifaci navíc 10 bodů, což se zvlášť u zubního hodí, když minulej rok byla hranice 290/300, že... hehe...
Platí to jenom pro lidi, kteří v roce 2015 zároveň ukončí svoje středoškolské studium, pro ty co maj už nějakou dobu po matuře ne.
U tohohle si neodpustim poznámku... Jako je určitě dobré rozhlednit logické myšlení, protože je fakt, že na 1.LF se dostane i cvičená opice, ale nevim, jestli je tahle metoda zrovna šťastná.
Za prvé každá škola má úroveň matiky jinde, jednička na gymnáziu v Praze asi nebude za stejné znalosti jako jednička někde na vesnici...
Za druhé je celkem podpásovka, že to dali už pro tyhle přijímačky. Není vás málo, co mi píšete, že jste zoufalý, protože jste až do čtvrťáku na matiku srali a máte z ní špatný známky a teď s tim máte potíže. Kdyby řekli, že to bude platit až za 4 roky, aby měli letošní prváci na gymplech šanci se do toho opřít, tak jako why not... Ale takhle ať radši zavedou nějaký testy na logiku přímo k přijímačkám.


,,Jak je to když jdu na průměr?"
Co se týče zubního, tam musíte mít průměr z koncových vysvědčení z 1., 2. a 3. ročníku a pololetního vysvědčení 4. ročníku teoreticky do 1,05, prakticky do 1,00.  Když máte skutečně 1,00, vezmou vás. Když máte jednu jedinou dvojku, pravděpodobně máte se zubnim smůlu, ale zkusit to můžete.

,,Kdy se dozvim, jestli mě vzali?"
Když jdete přes průměr, měli byste se to dozvědět teoreticky někdy v průběhu dubna, kdy fakulta rozesílá dopisy. Obecně lze říci, že pokud je ta obálka obyčejná, jste přijati, pokud s modrým průhem, je to blbý. Rozhodnutí pro všoebecný a pro zubní chodí zvlášť.
Pokud jdete jak borci přes přijímačky, tak vzhledem k tomu, že skládáte přijímačky v pátek, se výsledky dozvíte nejspíš až v pondělí 22.6. To čekaní je strašný upřímně :D

,,...mám šanci...?"
Všichni maj šanci.
Prostě studujte tak, abyste sami za sebe měli dobrý pocit. Studujte, odpočívejte, trochu tim učenim zmagořte, udělejte si z toho  učení životní styl, trochu se nadchněte pro věc, týden před přijímčkama se trochu stresujte (to skvěle mobilizuje síly, vážně) a pak to nechte už na osudu. Co má se stát se stane, věřte tomu. Vždycky to dopadne tak, aby to pro vás bylo nejlepší ;)

24 komentářů:

 1. Nemůžu si odpustit komentář na tu poznámku s vesnici. To jsou ti lidi jako méně cenni, když nejsou z Prahy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem čekala, že se někdo ozve :D samozřejmě nejsou, záleží gympl od gymplu, ale když se to zprůměruje, asi tam rozdíl ve kvalitě výuky bude. A to taky nejsem z Prahy ;)

   Vymazat
 2. Oni davaj otazky z tech knih z Karlove? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako z modelovek? Minulej rok tomu tak bylo, letos to bude bůhví jak...

   Vymazat
 3. Prosímtě a nevíš, jestli u příjmacích zkoušek budou stejné otázky jako v modelovkách? pár lidí už jsem slyšela strašit, že tenhle rok je to prý uplně jiný :o

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ach taková otázka, kdyby to věděla, myslím, že by to napsala do článku ;). Tuhle informaci zřejmě vědí jen ti, co to mají na starosti. A možná by to bylo lepší, kdyby se konečně nevycházelo jen z modelovek a fungovalo to tak, jako jinde :).

   Vymazat
  2. viz bod ,,Z jakých modelovek se mám učit?" ;)

   Vymazat
 4. Ahoj, můžu se prosím zeptat, kdy se asi jezdí na adapťák do Dobronic?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, jezdí se cca od půlky srpna až do září, zubaři a bakalářské obory jezdí striktně vždy ten druhý turnus ze čtyř. Všeobecní jezdí 1., 3. a 4. turnus. A co si pamatuju tak je to na 4 dny :)

   Vymazat
 5. Jn, každý gympl v Praze je určitě kvalitnější než gympl někde na vesnici, třeba v Brně, že..? Ach ti pražáci, středobod vesmíru.. :D :D

  OdpovědětVymazat
 6. Není pravda, že letošním nematurantům bonifikaci neuznají. Jsem živoucím příkladem.
  (Aneb úchvatný dotaz na DOD a ještě úchvatnější odpověď:"A kdy si tedy přejete maturovat, pokud ne letos?" "No, víte, já už mám maturitu za sebou..." :D )

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj, vím, že teď (podle stáří článku) píšu docela mimo mísu, ale chtěla jsem se na něco zeptat a zařadit dotaz do odpovídající kategorie :D Mám doma aktuální modelovky (tj. 1 kniha - takový ten výtah, však víš :) a scháním ty 3 knížky (z roku 2011, ty barevné :D), ale nové knihy (a tedy se zárukou nepopsanosti a nepoškozenosti) se už jen tak nedají sehnat. Na e-shopu Karolina už nejsou (jedině na 2.lf - hádám, že to nejsou ony). Chci se proto zeptat, jestli náhodou nevíš, jestli se stále tyhle tři knihy stále prodávají v kamenném knihkupectví Karolina.

  OdpovědětVymazat
 8. Jen malá otázečka: co když mám vydání z roku 2007, je nějak odlišné od vydání 2011?
  Díky :)

  OdpovědětVymazat
 9. ahoj, nevíte prosím někdo jak to bylo s přijímačkama 2015? vycházely z modelovek nebo už ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přijímačky vycházely z modelovek asi z poloviny, zbytek byl jiný.

   Vymazat
 10. ahoj, nevíte prosím někdo jak to bylo s přijímačkama 2015? vycházely z modelovek nebo už ne?

  OdpovědětVymazat
 11. Ahoj, předně tě chci pochválit a poděkovat za úžasný blog! :-) Dál bych se chtěla zeptat, jak si přišla na to (nebo zda můžeš uvést zdroj), že bonifikace za matiku platí jen pro ty co v tom roce ukončili střední školu? Na fóru lf1 jsem četla pravý opak a údajně to mělo být vyjádření ze studijního oddělení, tak jsem z toho trošku zmatená. Navíc v podmínkách přijímacího řízení nic takového není. Předem děkuji za odpověď :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, to jsem slyšela od lidí, takže jestli jsi to četla jako oficiální vyjádření, určitě máš pravdu ty :)

   Vymazat
 12. Ahoj Bloncko :) chtěla bych taky pochválit tvůj blog, ale hlavně bych chtěla znát tvůj názor. Loni ani letos se mi nepodařilo dostat se na Vseo ani Zubní. Myslíš, že má cenu to zkoušet ještě znova? Začínám ztrácet naděje, že bych byla schopna vystudovat, když se ani nemůžu dostat. Zubařina je ale můj sen, hlavně ortodoncie. Taky se chci zeptat jestli nemáte v ročníku někoho kdo by byl taky starší a dostal se až na poněkolikáté. Díky moc za tvůj názor a blogovani zdar! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :) Dostat se na zuby je asi ten největší oříšek... V ročníku máme i o dost starší lidi, třeba přes třicet a studují relativně bez problémů :) Sama nevím, co bych dělala. Jestli se ti 2x za sebou nepodařilo dostat ani na všeo, ani na zuby, asi je někde chyba. Možná nevíš, na co se při studiu zaměřit? třeba se učíš zbytečnosti, které nejsou potřeba a naopak zanedbáváš důležitý věci... Možná nehápeš souvislosti?... Takhle po internetu to jde řešit docela těžko. Jestli je to tvůj sen, ještě jednou bych to zkusila, ale změnila bych styl učení. Třeba bych investovala do přípravných kurzů, koupila si hodně modelovek a ověřovacách testů a zkusila bych to celkově jinak... Měj se fajn, Bloncka :)

   Vymazat
 13. Ahoj, nevíš jak to bylo s přijímačkama letos (2016)? Jestli byly otázky jen z modelovek nebo kombinované nebo úplně něco jinýho?
  Díky za info :)

  OdpovědětVymazat
 14. Ahoj, môžu sa aj Slováci dostať na školu podľa priemeru známok alebo nie?

  OdpovědětVymazat