neděle 15. února 2015

Medideník - prvácný leden

Leden je posledním měsícem zimního semestru. Vlastně tam ještě patří kus února, ale to tak neberu, protože to je zkouškové = nechodí se do školy. 

Jsem strašně líná, vážení, to až neni možný :D
Na sruhou stranu je tenhle článek tentorkát narvanej obrázkama, který jsem v záchvatu prokrastinace a nebo zoufalosti vytvořila. A na únor mám jeden naprosto luxusní, to se teprv těšte... :D

Ale co bych pro vás neudělala, žejo, tak hurá na sepsání toho prvního měsíce v novém roce 2015. 

Jak vypadal zápočťák z prekliniky a zkouška z chemie

Jak to dávám
Leden byl pro mě poměrně odpočinkovým měsícem se dá říct. Neprobíhaly žádné obludnosti typu test na lebku společně se sháněním dárků na poslední chvíli, tak se to celkem dalo. Ten GIT (kdo neví, nechť googlí) je v celku fajn kapitola a nakonec jsme zvládli tak nějak všichni i testy, které na nás čekaly. 
Namátkou to byl hned zpočátku měsíce zápočťák z biofyziky, test na vzorce a výpočty z chemie... Ale hlavně zápočtový test z prekliniky (preklinické zubní lékařství), který na poprvé nenapsalo asi 80 % ročníku. To se pak najednou stalo získání zápočtu z prekliniky mission impossible. O organizaci toho všeho radši pomlčím, protože byste se ode mě stejně nedozvěděli nic pěkného. 
V lednu jsem taky složila svou další zkoušku, tentokrát z chemie. 

Co mi vadí
Chyby v biofyzice. A mám na mysli ty gramatické. Neříkám, že jsem bezchybná a že se občas neutnu a neudělám nějakej šílenej fail (třeba teď jsem zpětně zjistila, že mi tady půl roku na blogu viselo slovo ,,vydíte"... -_-), ale tohle mi trhalo oči. Oni prostě neuměj česky na UBI...?  :D Zvlášť co se týče čárek ve větách, to se někdy fakt nedalo.
Že jsou cévy a nervy GITu v Čihákovi petitem, člověk má pak tendenci to podceňovat..
A že se kurva neni z čeho učit preklinika!!! Fajn, máme Mazánka, jednu jedinou knížku solidní a díky bohu za ní, ale ani jeho formát není zdaleka ideální a týpci a typkyně z preklininy pojaly zápočťák tím stylem, že kdo neuměl Mazánka v podstatě nazpaměť, neměl šanci. 

Z čeho mám radost
Zjevně mi ještě zůstala trocha té dětské fantazie. 
Trocha infantility v nechutnosti/Trocha infantility ve studiu bursy omentalis

Kávu...?
Jo, už piju, nějakej problém? To bylo keců, že kafe pít nebudu... :D Mainstream zabral.  


Co bych si přála
Abych se na zkoušku z chemie začala učit mnoooohem dřív a tenkrát, když jsme psali z materiálů, na ně dala větší důraz... 

Hláška měsíce
Na přednášce z anatomie:
Zaznělo slovo biofyzika. ,,Teď všichni zbystřili. Vy jste z toho v prdeli."
,,No tohle řasinkám nevysvětlíte. Jak hovoříte s řasinkami?!?"

Při histologii:
,,Hele koukni mi na vaginu, já jí mám takovou žlutou a přitom má bejt zelená…” ,,Hmm no máš jí nějakou divnou …”

Myšlenky a moje pseudofilosofické jádro
Dávala jsem hlasování, jestli chcete i takový ty články, kde se budu vykecávat jenom ze svých pocitů a tak, kde se vás 86 % vyjádřilo že jo. Tak mám už asi 14 dní napsanej článek, který je plný mouder (spíš myšlenkových sra*ek, upřímně...) ale pořád nemám tu odvahu to zveřejnit. Vim, že to tak dělá svým způsobem i Jenommedik a já ho za to obdivuju, nicméně ještě bude nějakou dobu trvat, než se odhodlám taky. 
Třeba mě osobně takový věci zajímají, ale vim, že existujou lidi, který to snášej špatně a i když je to vůbec nezajímá, tak to čtou, nechávaj se tim rozčilovat a pak píšou hnusný komentáře o pisatelově inteligenci a oslovují ho v lepším případě označením nějakého zvířete, v horším pomocí pohlavních orgánů. Blog mám především pro sebe, protože číst po sobě zpětně nějaký cinty, co jsem před půl rokem napsala, je strašně užitečná věc pro osobní růst, ale nechat si srát na hlavu taky nepotřebuju... No, jednou to asi risknu, uvidim reakce a pak se rozhodnu, jestli v tom budu či nebudu pokračovat :) Fakt to chcete? Na vlastní riziko? :D

10 komentářů:

 1. Tak bursa s nevydařeným zeleným trichromem mě dostaly. :-D

  Co se týče filozofování, tak to vyzkoušej a uvidíš. Ne každý článek se musí automaticky líbit a i negativní odezva Ti může dodat směr. ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, Olomouc zdraví Prahu :). Vy jste neměly tento semestr zkoušku z biofyziky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, zdravím zubaře do Olomouce! :) Zkoušku z biofyziky jsme samozřejmě měli, ale já jí podstoupila až v únoru, takže jsem se o ní zatím nezmiňovala :)

   Vymazat
 3. Ahoj, chtěla bych se tě zeptat.. :) jsem budoucí uchazečka na zubní a chtěla bych si začít číst a koupit nějaké knížky, které se mi budou v budoucnu hodit, jaké bys mi prosím doporučila? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, určitě by sis měla pořidit modelovky a učit se na přijímačky :D S knížkama zatim moc neblbni, ale Čiháci se rozhodně neztratěj, ani nějakej fajnovej anatomickej atlas (Netter, Sobotta, nebo teďka ten novej z anatomáku 1.LF, tuším že od Grima)... Ale to se dá sehnat z druhý ruky.
   A neuč se! :D To, co se naučíš teď za půl roku se pak na škole naučíš za týden ;)

   Vymazat
 4. Další skvelý článok... Vieš ty vôbec čo je to za utrpenie čakať na tvoj další príspevok? :D
  Ináč, chcela som sa tam spýtať takú dosť hlúpu vec... Práve k dnešku som prešla presne polovicu tých starých otázok, s tým že som začala v januári. Myslíš že mám pridať tempo? Resp. podľa tvojho subjektívneho pocitu - koľko krát by mal človek mať prejdené modelovky aby sa cítil sebaisto na prijímačkách na všeobecné?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ráda způsobuju lidem utrpení, to je známá věc :D
   Podle mého subjektivního pocitu je člověk připraven ve chvíli, kdy to umí nazpaměť a budí se hrůzou ze spánku, že zapomněl odpověď na jednu otázku. Někomu to stačí přečíst 2x, 3x a umí to, někdo musí třeba 20x, i tací jsou :)
   Na všeobecný to podle mě stačí i jednou, máš-li základy z těch předmětů, ale podle mě je tohle tempo vyhovující ;)

   Vymazat
 5. Prosím tě, kdy bude další článeček? Třeba o tom, jak probíhala biofyzika?Díky:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Biofyzika byla na pohodičku :) určitě se článků o zkouškách dočkáš, ale teď na ně nějak nemám náladu. Spíš nasadím ten jeden kecací a nebo shrnutí na únor :D

   Vymazat